چکه کردن سقف مشکلی است که هر چه زودتر باید برطرف شود چون می‌تواند علاوه بر اینکه به لوازم منزل آسیب وارد می‌کند، باعث خرابی‌های گسترده‌تر در سقف شود که جبران آن با هزینه‌ی سنگین امکان‌پذیر است.

نصب ایزوگام فویل دار

روش‌های جلوگیری از چکه سقف

۱- ایزوگام

در شرایط موجود در ایران، استفاده از ایزوگام بیشترین کاربرد را برای جلوگیری از چکه‌ی سقف دارد. نصب ایزوگام آسان و سریع است و به تخریب و بنایی زیادی نیاز دارد. ایزوگام می‌تواند روی سطوح مختلف نصب شود و در زمانی کوتاه، کار ایزولاسیون بام شما را انجام بدهد.

۲- قیرگونی

قیرگونی هم از روش‌های متداول دیگر برای جلوگیری از نفوذ آب باران و برف به ساختمان است. قیرگونی با استفاده از یک یا چند لایه گونی قیراندود در زیر پوشش اصلی پشت بام نصب می‌شود. نصب قیرگونی کاری مشکل و پرهزینه و همراه با آلودگی و خطر زیاد است. به علاوه به دلیل وابستگی زیاد نصب قیرگونی به نصاب، احتمال وجود خطا در این روش افزایش پیدا می‌کند.

۳- عایق‌های پیش‌ساخته

در سال‌های اخیر برخی عایق‌های پیش‌ساخته‌ی پلیمری برای پوشش بام توسعه پیدا کرده‌اند. این عایق‌ها می‌توانند به صورت جامد یا مایع باشند. روش اجرای هر یک هم بسته به وضعیت بام و دیوارها متفاوت است. برای انتخاب یک عایق پلیمری مناسب که بتواند به خوبی جایگزین ایزوگام شود به تجربه و بررسی بیشتری نیاز است.

۴- موزائیک

موزائیک به همراه بندکشی مناسب می‌تواند عایقی مناسب برای پشت بام باشد. نصب صحیح موزائیک هم به دقت بالایی نیازمند است و به علاوه به دلیل چگالی زیادی که دارد، وزن ساختمان را افزایش می‌دهد که در این صورت محاسبات ایمنی هم مورد نیاز خواهد بود.

نصب عایق رطوبتی روی پشت بام

برای مشاوره و خرید و نصب ایزوگام و قیرگونی روی پشت بام یا دیوارهای ساختمان برای جلوگیری از چکه، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.