یکی از انواع ایزوگام که مشتریان خاص خود را دارد، ایزوگام طرح‌دار است. ایزوگام طرح‌دار در حقیقت ایزوگام دولایه‌ی فویل‌دار است که سطح بیرونی آن با یک طرح گرافیکی پوشش شده است. این طرح‌ها شامل تنوع‌های گوناگونی هستند و ایزوگام‌های تولیدی در شرکت‌های مختلف ممکن است طرح‌های متفاوتی را تولید کنند.

ایزوگام طرح دار آجری روی دیوار

شکل‌های مختلف ایزوگام طرح‌دار

برخی از انواع طرح‌های قابل مشاهده در ایزوگام طرح‌دار شامل موارد زیر هستند:

  1. دیوار آجری
  2. چمن
  3. موزائیک استخر
  4. طرح سنگ
  5. طرح شن
  6. طرح لانه‌زنبوری

استفاده از ایزوگام طرح‌دار برای استخر

یکی از کاربردهای اصلی ایزوگام طرح‌دار، برای پوشش استخرهای آب است که شکل ظاهری بهتری پیدا کنند. البته استفاده از ایزوگام برای پوشش استخر به طور کلی گزینه‌ای عالی به حساب نمی‌آید زیرا احتمال آسیب دیدن آن در فشار زیاد آب وجود دارد و بهتر است برای پوشش استخر از عایق‌های مخصوص استخر استفاده شود.

کاربردهای دیگر ایزوگام طرح‌دار

ایزوگام طرح‌دار به طور کلی برای محل‌هایی که در معرض دید است استفاده می‌شود. برای مثال اگر سطح پشت‌بام شما محل رفت و آمد است و نمی‌خواهید شکل ظاهری ایزوگام فویل‌دار که مثل آینه عمل می‌کند را داشته باشد، می‌توانید از ایزوگام طرح‌دار استفاده کنید.

یا اگر قصد ایزوگام‌کردن دیوارهای بیرونی ساختمان را داشته باشید، استفاده از ایزوگام طرح‌دار گزینه‌ای مناسب به شمار می‌رود.

همچنین امکان استفاده‌ی ترکیبی از ایزوگام فویل‌دار و ایزوگام طرح‌دار برای پوشش بخش‌هایی از ساختمان وجود دارد.

قیمت ایزوگام طرح‌دار

قیمت ایزوگام طرح‌دار نسبت به انواع ساده‌ی آن بیشتر است. البته اگر این موضوع را در نظر بگیرید که ایزوگام طرح‌دار کار نما را نیز انجام می‌دهد، در بسیاری از موارد نصب آن به جای استفاده از ایزوگام و یک لایه‌ی دیگر پوشش برای نما کاری به صرفه‌تر است.

کیفیت ایزوگام طرح‌دار

اگر هنگام خرید ایزوگام طرح‌دار از کارخانجات معتبر این کار را انجام بدهید، تفاوت کیفیتی میان ایزوگام فویل‌دار معمولی و ایزوگام طرح‌دار وجود ندارد و همان سطح کیفی را در اختیار خواهید داشت. به عبارت دیگر مهم‌ترین عامل در هنگام نصب ایزوگام، خرید از برندهای معتبر و دارای نشان استاندارد است.

تفاوت ایزوگام طرح‌دار با ایزوگام شنی یا سنگریزه‌ای

نوعی دیگر از ایزوگام، ایزوگام شنی یا سنگریزه‌ای است که با استفاده از یک لایه‌ی شن یا سنگریزه، سطح ایزوگام پوشانده می‌شود. این نوع ایزوگام دارای کیفیتی بیشتر است زیرا با استفاده از شن و ماسه، سطح ایزوگام محافظت می‌شود. ولی در انواع ساده و طرح‌دار، یک لایه‌ی نازک فویل این وظیفه را بر عهده دارد. به همین دلیل در محل‌هایی که رفت و آمد روی ایزوگام وجود دارد، بهتر است از ایزوگام شنی یا سنگریزه‌ای استفاده نمایید.

سفارش نصب و خرید ایزوگام طرح‌دار

برای مشاوره و خرید انواع ایزوگام از بهترین برندها و با بالاترین کیفیت و دوام، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.