ایزوگام بسته به نیازهای محل نصب و زمان نصب در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود. یکی از انواع اصلی ایزوگام، ایزوگام‌های سردسیری و گرمسیری هستند. در ادامه با ویژگی‌ها و تفاوت‌های هر یک از این دو نوع ایزوگام آشنا می‌شویم.

ایزوگام مروارید گستر دلیجان

ایزوگام گرمسیری

ایزوگام در مناطق گرمسیر که دمای هوا در بیشتر مدت سال گرم است و مقدار بارش باران هم معمولا کمتر است مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد اولیه‌ی مورد استفاده برای تولید این ایزوگام به شکلی است که در دمای بالاتری ذوب شوند و در گرمای تابستان از سطح پشت بام یا دیوارها جدا نشود.

همچنین در زمان نصب، برای چسباندن این نوع ایزوگام به سطح از گرمای بیشتری باید استفاده شود.

ایزوگام سردسیری

این نوع ایزوگام برای مناطقی که در بیشتر اوقات سال سرمای هوا زیاد است کاربرد دارد. مقاوت دمایی در برابر سرمای زیاد و خشک نشدن و ترک برنداشتن در اثر سرما، ویژگی اصلی این نوع ایزوگام است.

برای نصب ایزوگام سردسیری، به دمای کمتری نیاز است و همچنین نصب آن را می‌تواند در فصول سردتر سال نیز انجام داد. هرچند به طور کلی بهتر است هنگام نصب ایزوگام دمای هوا بسیار سرد نباشد تا چسبندگی لازم بین ایزوگام و سطح مورد نظر به وجود بیاید.

ایزوگام سردسیری یا گرمسیری

بسته به اینکه شرایط دمایی محیط مورد نظر شما چگونه است و نصب ایزوگام را در چه فصلی از سال می‌خواهید انجام دهید، انتخاب نوع مناسب ایزوگام برای نصب به انجام می‌رسد. برای مشاوره‌ی نصب ایزوگام و خرید بهترین نوع ایزوگام برای محلی که در آن زندگی می‌کنید، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.