از نظر ظاهری سه نوع ایزوگام در بازار قابل خریداری و نصب است که هر یک دارای ویژگی‌های مختلف و کاربردهای متفاوتی است. برای دستیابی به بهترین کارایی باید تفاوت‌ها و کاربردهای هر یک از این سه نوع ایزوگام را بدانیم و در محل مناسب از آن استفاده نماییم.

ایزوگام خرپشته

انواع ایزوگام از نظر شکل ظاهری

  1. ایزوگام ساده
  2. ایزوگام فویل‌دار
  3. ایزوگام شنی یا سنگریزه‌ای

کاربردها و ویژگی‌های ایزوگام ساده

ایزوگام ساده بدون روکش است و رنگ تیره و سیاه دارد. این نوع ایزوگام در برابر تماس با نور خورشید و اجسام مختلف آسیب‌پذیر است و به همین دلیل در محل‌هایی که در معرض تابش نور خورشید یا در معرض رفت و آمد و تماس است استفاده نمی‌شود.

ایزوگام ساده برای عایق‌کاری سطوح زیرین مثل عایق‌کاری سرویس‌های بهداشتی، حمام و محل‌هایی که سرامیک یا کاشی روی آن پوشانده می‌شود قابل استفاده است.

استفاده‌ی به‌جا از ایزوگام ساده به دلیل قیمت کمتر نسبت به ایزوگام فویل‌دار و سنگریزه‌ای باعث کاهش هزینه‌های شما می‌شود.

کاربردها و ویژگی‌های ایزوگام فویل‌دار

ایزوگام فویل‌دار مشابه ایزوگام ساده است که با یک لایه فویل پوشانده شده است. لایه‌ی فویل اضافه شده روی ایزوگام ساده، آن را در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید محافظت می‌کند و از پوسیدگی و خشک شدن قیر ایزوگام جلوگیری می‌کند.

ایزوگام فویل‌دار در محل‌هایی که در معرض نور خورشید است استفاده می‌شود. محل‌هایی مثل پشت بام ساختمان‌ها و دیوارهای بیرونی ساختمان.

کاربردها و ویژگی‌های ایزوگام سنگریزه‌ای یا شنی

ایزوگام شنی یا سنگریزه‌ای نوعی دیگر از ایزوگام است که با استفاده از شن ریز پوشانده شده باشد. این نوع ایزوگام علاوه بر اینکه در برابر نور خورشید مقاوم است، می‌تواند در محل‌هایی که رفت و آمد وجود دارد استفاده شود. به دلیل سطح شنی، این نوع ایزوگام به طور مستقیم می‌تواند محل رفت و آمد باشد که هم مقاومت مناسبی دارد و هم شکل زیباتری را برای سطح تامین می‌کند.

نباید فراموش کرد که اگر مقدار رفت و آمد زیاد باشد، ایزوگام سنگریزه‌ای نیز نمی‌توان جایگزینی برای کاشی و سرامیک یا آسفالت باشد و باید یک لایه‌ی با مقاومت بیشتر را روی ایزوگام اجرا نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.