انواع ایزوگام فویل‌دار برای پوشش بام معمولا بدون پوشش سیمان یا آسفالت استفاده می‌شود. با این حال استفاده از روکش‌هایی مثل سیمان یا کاشی یا سرامیک بر روی ایزوگام می‌تواند عمر و عملکرد آن را بهبود بدهد.

همچنین از ایزوگام برای عایق‌کاری حمام و سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه استفاده می‌شود. در شرایطی که لازم باشد یک لایه‌ی محافظ مثل سیمان روی ایزوگام اجرا شود، توجه به نکاتی ضروری است تا لایه‌های موجود بتوانند به خوبی با یکدیگر چسبندگی داشته باشند و کیفیت اجرای عایق‌کاری و پوشش سطح مناسب باشد.

قیرگونی سرویس بهداشتی

اجرای سیمان روی ایزوگام

با توجه به اینکه سطح ایزوگام ممکن است برای نصب مستقیم سیمان مناسب نباشد، با کمک گرفتن از توری مرغی پلاستیکی یا فلزی، می‌توان یکپارچگی و استحکام بیشتری برای سیمان به وجود آورد.

همچنین باید دقت شود تا در ساخت ملات سیمان از سنگ‌های برنده و تیز استفاده نشود تا سطح ایزوگام بر اثر فشار و برخورد با این سنگ‌ها آسیب نبیند.

نصب کاشی روی ایزوگام

با توجه به اینکه کاشی و سرامیک و موزائیک سنگین و دارای لبه‌های تیز هستند، در هنگام نصب می‌بایست دقت لازم انجام شود تا باعث آسیب به ایزوگام نشوند. به همین دلیل بهتر است ابتدا یک لایه‌ی نازک سیمان روی ایزوگام اجرا شود و سپس کاشی و سرامیک یا موزائیک روی آن قرار بگیرند.

نصب کاشی و سیمان روی ایزوگام استخر

سطوح عمودی استخر که با ایزوگام پوشیده شده باشند، نمی‌توانند با استفاده از سیمان هم روکش شوند. ایزوگام توانایی حمل وزن سیمان و کاشی به صورت عمودی را ندارد و در اثر تماس آب، سیمان و کاشی از ایزوگام جدا می‌شوند یا بر اثر وزن زیاد ممکن است ایزوگام نیز همراه با روکش، از استخر جدا شود. بنابراین اگر قصد دارید روی ایزوگام را پوشش نمایید، از ابتدا می‌بایست روش مناسب‌تری برای ایزولاسیون استخر انتخاب نمایید.

همچنین اگر سطح استخر که با ایزوگام پوشیده شده است شکل مناسبی ندارد، می‌توانید هنگام انتخاب ایزوگام از انواع ایزوگام طرح‌دار استفاده نمایید.

نصب ایزوگام پشت بام و استخر

ما در کنار شما هستیم تا بهترین خدمات نصب و عایق‌کاری با ایزوگام و قیرگونی را در اختیار شما قرار دهیم. با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.