ایزوگام عایقی است که با ایده گرفتن از قیرگونی ولی به صورت صنعتی تولید می‌شود. ایزوگام معمولا در رول‌های یک متر در ۱۰ متر به صورت بسته‌بندی در بازار به فروش می‌رسد. نصب ایزوگام با استفاده از شعله روی سطح ایزوگام بر روی بام یا دیوارها قابل انجام است.

ایزوگام سراپوش دلیجان ۲۴۲

مواد تشکیل دهنده‌ی ایزوگام

ایزوگام از لایه‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از لایه‌های ضخامت و تنوع متفاوتی دارد. لایه‌های ایزوگام معمولا شامل موارد زیر است. البته بسته به تک لایه یا دولایه بودن ایزوگام و وجود یا عدم وجود فویل، این موارد تغییراتی خواهند داشت:

  1. لایه‌ی محافظ( فویل یا سنگریزه معدنی )
  2. تیشو( الیاف شیشه )
  3. الیاف پلی‌استر
  4. قیر معدنی یا پلیمری
  5. فیلم پلی اتیلن

لایه‌های تشکیل‌دهنده‌ی ایزوگام چه کاربردی دارند ؟

سطح بیرونی ایزوگام برای مقاومت در برابر سایر و نور خورشید و سایر عوارض، با فویل یا سنگریزه پوشانده می‌شود. این لایه وظیفه‌ی حفاظت از لایه‌های زیرین را بر عهده دارد.

تیشو یا الیاف شیشه کاربرد حفاظت ایزوگام در برابر فشارهای کششی را بر عهده دارد. با استفاده از این الیاف، ایزوگام شکل اولیه‌ی خود را حفظ می‌کند و بر اثر فشار و گرما، به آسانی تغییر شکل و اندازه نمی‌دهد.

لایه‌ی پلی‌استر در کنار لایه‌ی تیشو وظیفه‌ی حفظ ساختار فیزیکی ایزوگام را بر عهده دارد.

قیرهای معدنی یا پلیمری کار اصلی برای حفاظت در برابر رطوبت را بر عهده دارند که روی لایه‌های تیشو و پلی‌استر قرار می‌گیرند.

لایه‌ی فیلم پلی اتیلن برای محافظت از چسبندگی لایه‌های قیر در حالت رول، کاربرد دارد. همچنین باعث می‌شود هنگام نصب، چسبندگی بیشتری بین سطح و لایه‌ی ایزوگام ایجاد شود.

کیفیت‌های مختلف ایزوگام

برای تولید ایزوگام در انواع مختلف از مواد اولیه‌ی گوناگونی استفاده می‌شود. با انتخاب یک ایزوگام که از مواد اولیه‌ی مرغوب و با کیفیت تولید شده است، می‌توانید خیالی آسوده داشته باشید و تا سال‌ها از ترمیم و تعویض ایزوگام بی‌نیاز شوید.

سفارش خرید و نصب ایزوگام

برای خرید بهترین انواع ایزوگام با بهترین مواد اولیه، جهت مشاوره و سفارش با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.